III Festival – 20 czerwca 2019 – „Oto ja!”

Impreza dla młodych, ale nie tylko, odbyła się po raz trzeci na Rynku Wielkim, między przepięknym ratuszem i równie piękną kolegiatą św. Zygmunta.

W tym roku w organizację razem ze Strefą JP 2 włączyła się młodzież z dekanatu wierzbickiego, jak również oazowicze z Wierzbajki w Wierzbicy. Jedną z nich jest animatorka Julia Wiatr. – Na Festivalu Body jestem po raz drugi. Rok temu byłam  uczestniczką, teraz jestem w gronie organizujących. Robimy to po to, by stworzyć jedną rodzinę i uwielbiać Chrystusa, naszego Pana. Chcemy ruszyć wspólnotę szydłowiecką i pokazać młodym, że można robić dużo ciekawych rzeczy. Z Szydłowcem jest tutaj dekanat wierzbicki, ale są także młodzi z innych miejsc, na przykład z Radomia – mówi Julia.

Przemysław Duda, prezes Fundacji Strefa JP 2 w Szydłowcu, wyjaśnia, że festiwal powstał jako zadanie domowe dla młodych po Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie. – Postanowiliśmy, że to zadanie, które dał nam papież Franciszek, musimy wypełnić także w naszych parafiach, środowiskach i naszej diecezji – mówi P. Duda.

W tym roku imprezie przyświecało hasło: „Oto ja”. – Tegorocznym tematem spotkania była postać kobiety w Kościele, a hasło kierowało nas w stronę Maryi, jako wzoru odpowiedzi na wezwanie Boga. Modliliśmy się za kobiety, nasze babcie, mamy, siostry, a szczególnie o dar powołań do zakonów żeńskich – wymienia P. Duda.

Gościem specjalnym tegorocznego festiwalu była aktorka Małgorzata Kożuchowska, która opowiadała o miejscu i roli kobiety w Kościele.

Kolejny raz obok innych wykonawców zagrał zespół iGramy z Pokusą, który ewangelizuje w góralskich rytmach.

Na spotkanie, które zgromadziło bardzo wielu uczestników, przybył bp Piotr Turzyński, który poprowadził adorację Najświętszego Sakramentu. – To bardzo dobra wiadomość, ze od kilku lat dynamicznie rośnie popularność koncertów uwielbienia. Być chrześcijaninem w świecie oznacza radość. A trzeba dodać, że wyjątkowości spotkania w Szydłowcu przydawało miejsce – rynek, plac między przepięknym ratuszem i równie piękną kolegiatą – mówi bp Piotr.

cyt. AVE Gość Niedzielny RADOM


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *