Idea Festivalu BODY

Pomysł uwielbieniowego wydarzenia w diecezji radomskiej zrodził się w czasie Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 roku. Wtedy też mogliśmy jako młodzi z Fundacji STREFA JP2 uczestniczyć w tym niezwykłym wydarzeniu obserwując ze sceny jak miliony młodych ludzi patrzy na Pana Jezusa, oddaje Mu swoje pasje i troski, a także zawierza swoją przyszłość. Czas ten też nie jest przypadkowy. Wtedy to Papież Franciszek zadał młodym szczególne zadanie:

– Jezus nie jest Panem komfortu, bezpieczeństwa i wygody. Aby pójść za Jezusem, trzeba mieć trochę odwagi, trzeba zdecydować się na zamianę kanapy na parę butów, które pomogą ci chodzić po drogach, o jakich wam się nigdy nie śniło, ani nawet o jakich nie pomyślałeś – powiedział papież.

… i dodał również:

– On, który jest życiem, zachęca ciebie do zostawienia śladu, który wypełni życiem twoją historię, a także dzieje wielu innych ludzi. On, który jest prawdą, zaprasza ciebie do porzucenia dróg separacji, podziału, bezsensu. Pójdziesz? Chcę widzieć teraz twoje dłonie…

Odpowiadając na to papieskie wezwanie o powstaniu z kanapy stworzyliśmy w 2017 roku dziękczynne wydarzenie uwielbieniowe za te dni spędzone na ŚDM. Miało być to jednorazowe wydarzenie – a trwa do dziś!

Nazwaliśmy je Festivalem BODY – dlaczego? No właśnie. Tutaj trzeba odwołać się do św. Pawła, który w Liście do Koryntian porównuje Kościół, jako mistyczne Ciało Chrystusa. Poza tym, dzień w którym się spotykamy, to popularnie nazywane święto Bożego Ciała. Łącząc zatem te dwa stwierdzenia, a także doświadczenie wielokulturowości podczas ŚDM, połączyliśmy je w jedną nazwę – FESTIVAL BODY.